WVWWV
Heerenveen
Heerenveen - AjaxStatistieken, H2H & xG
VWWGV
Ajax
Head to Head
31 wedstrijden4.23
Avg Goals
61%
BTTS
94%
Over 1.5
77%
Over 2.5
68%
Over 3.5
Statistieken
Seizoensgemiddelde per wedstrijd| Heerenveen | Statistiek | Ajax |
|---|---|---|
| 1.73 | ⚽ Doelpunten | 1.88 |
| 1.61 | 🥅 Tegengoals | 1.24 |
| 1.66 | ⚡ xG | 1.69 |
| 15 | 🔫 Schoten | 14.5 |
| 5.4 | 🎯 Schoten op doel | 5.9 |
| 5.4 | 🚩 Corners | 4.8 |
| 67% | 🤝 BTTS | 70% |
| 73% | 📊 Over 2.5 % | 61% |
| 12% | 🧤 Clean sheet % | 27% |
| 45% | 🧤 Gescoord in beide helften | 42% |
| 51% | ⚽ Balbezit | 56% |
| 11.1 | 🟨 Overtredingen | 10.1 |
Heerenveen
33 gespeeld · 50 pts · #8
| Vorm | Resultaten | PPG |
|---|---|---|
| Totaal | WVWWV | 1.80 |
| Thuis | WWWWW | 3.00 |
| Uit | WGVWV | 1.40 |
| Totaal | Thuis | Uit | |
|---|---|---|---|
| Winst % | 42% | 50% | 35% |
| Gem. goals | 3.34 | 3.56 | 3.12 |
| Voor | 1.73 | 2.06 | 1.41 |
| Tegen | 1.61 | 1.5 | 1.71 |
| BTTS | 67% | 81% | 53% |
| De '0' | 12% | 6% | 18% |
| Niet gescoord | 21% | 13% | 29% |
| xG | 1.66 | 1.84 | 1.5 |
| xG tegen | 1.54 | 1.33 | 1.75 |
Ajax
33 gespeeld · 55 pts · #5
| Vorm | Resultaten | PPG |
|---|---|---|
| Totaal | VWWGV | 1.40 |
| Thuis | GWVGV | 1.00 |
| Uit | GVGWW | 1.60 |
| Totaal | Thuis | Uit | |
|---|---|---|---|
| Winst % | 42% | 53% | 31% |
| Gem. goals | 3.12 | 2.88 | 3.38 |
| Voor | 1.88 | 1.88 | 1.88 |
| Tegen | 1.24 | 1 | 1.5 |
| BTTS | 70% | 59% | 81% |
| De '0' | 27% | 35% | 19% |
| Niet gescoord | 6% | 6% | 6% |
| xG | 1.69 | 1.87 | 1.51 |
| xG tegen | 1.47 | 1.36 | 1.59 |
Voorspellingen voor Heerenveen – Ajax
Deze tabel vergelijkt bookmaker-odds met een intern wiskundig model op basis van teamstatistieken, vorm, thuis/uit-prestaties, scorend vermogen en waar beschikbaar xG- en corners-data.
Fair odds zijn de odds die bij de modelkans passen, zonder bookmaker-marge.
EV% laat zien of de bookmaker-odds hoger of lager liggen dan die fair odds.
Positief EV% wijst op theoretische value; negatief EV% meestal niet.
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Heerenveen wint FT Resultaat | 44% | 2.25 | 3.07 | +36.42 | Ja |
| Gelijkspel FT Resultaat | 25% | 4.05 | 3.99 | -1.54 | Nee |
| Ajax wint FT Resultaat | 31% | 3.24 | 2.15 | -33.59 | Nee |
| Dubbele Kans 1X Double Chance | 69% | 1.45 | 1.22 | -15.69 | Nee |
| Dubbele Kans X2 Double Chance | 56% | 1.80 | 1.36 | -24.44 | Nee |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Over 0.5 Goals Over/Under | 95% | 1.05 | 1.01 | -3.70 | Nee |
| Over 1.5 Goals Over/Under | 85% | 1.17 | 1.08 | -7.95 | Nee |
| Over 2.5 Goals Over/Under | 64% | 1.56 | 1.30 | -16.51 | Nee |
| Over 3.5 Goals Over/Under | 42% | 2.37 | 1.80 | -24.15 | Nee |
| Over 4.5 Goals Over/Under | 24% | 4.19 | 2.80 | -33.11 | Nee |
| Under 0.5 Goals Over/Under | 5% | 21.51 | 26.00 | +20.90 | Ja |
| Under 1.5 Goals Over/Under | 15% | 6.77 | 7.00 | +3.39 | Ja |
| Under 2.5 Goals Over/Under | 36% | 2.79 | 3.10 | +10.92 | Ja |
| Under 3.5 Goals Over/Under | 58% | 1.73 | 1.91 | +10.51 | Ja |
| Under 4.5 Goals Over/Under | 76% | 1.31 | 1.36 | +3.51 | Ja |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| BTTS Ja Beide Teams Scoren | 66% | 1.52 | 1.33 | -12.36 | Nee |
| BTTS Nee Beide Teams Scoren | 34% | 2.93 | 3.10 | +5.73 | Ja |
| BTTS & Winst Heerenveen Combinatie | 27% | 3.76 | 4.17 | +10.92 | Ja |
| BTTS & Winst Ajax Combinatie | 19% | 5.19 | 2.96 | -42.99 | Nee |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Corners Over 7.5 | 77% | 1.30 | 1.22 | -5.94 | Nee |
| Corners Over 8.5 | 66% | 1.52 | 1.40 | -8.16 | Nee |
| Corners Over 9.5 | 53% | 1.89 | 1.67 | -11.66 | Nee |
| Corners Over 10.5 | 40% | 2.48 | 2.07 | -16.37 | Nee |
| Corners Over 11.5 | 29% | 3.42 | 2.65 | -22.62 | Nee |
| Corners Under 7.5 | 23% | 4.37 | 3.75 | -14.13 | Nee |
| Corners Under 8.5 | 34% | 2.91 | 2.70 | -7.12 | Nee |
| Corners Under 9.5 | 47% | 2.12 | 2.05 | -3.45 | Nee |
| Corners Under 10.5 | 60% | 1.68 | 1.66 | -1.06 | Nee |
| Corners Under 11.5 | 71% | 1.41 | 1.41 | -0.17 | Nee |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Heerenveen Clean Sheet Clean Sheet | 22% | 4.45 | 5.75 | +29.27 | Ja |
| Ajax Clean Sheet Clean Sheet | 16% | 6.14 | 4.33 | -29.53 | Nee |
| Heerenveen scoort eerst Eerste Goal | 53% | 1.89 | 2.04 | +7.92 | Ja |
| Ajax scoort eerst Eerste Goal | 43% | 2.30 | 1.73 | -24.92 | Nee |
| Heerenveen wint nil Win to Nil | 18% | 5.61 | 8.00 | +42.66 | Ja |
| Ajax wint nil Win to Nil | 12% | 8.60 | 5.00 | -41.88 | Nee |
AI voorspelling
Verwachte winnaar: Ajax
Advies: Double chance : draw or Ajax
De radarscores lopen van 1 tot 100. Hoe hoger de score, hoe sterker het team op dat onderdeel.
Elk onderdeel combineert meerdere statistieken uit het lopende seizoen. Recente wedstrijden tellen zwaarder mee dan oudere resultaten.
Vorm: gebaseerd op de resultaten van de laatste weken — winpercentage, punten per wedstrijd en de reeks van de afgelopen duels.
H2H (onderlinge duels): de meest recente onderlinge wedstrijd telt het zwaarst. Oudere duels tellen steeds minder mee, tot een maximum van 10 eerdere confrontaties.
Defensieve kracht: gebaseerd op tegendoelpunten en kansencijfers uit het seizoen, aangevuld met de meest recente wedstrijden.
Aanvallende kracht: gebaseerd op doelpunten, schoten en kansencreatie over het volledige seizoen.
Thuis-/uitkracht: puur op basis van de seizoensprestaties op eigen veld (thuis) of uitshuis.
Controle: weerspiegelt balbezit, pressing en de sterkte in de eerste helft over het seizoen.
10%
WINSTKANS
45%
1.80
VORM LAATSTE 5
1.40
0.80
H2H LAATSTE 5
2.00
1.81
THUIS-/UIT PPG
1.50
1.66
XG (THUIS/UIT)
1.69
1.74
XG TEGEN (THUIS/UIT)
1.59
5.4
SCHOTEN OP DOEL (THUIS/UIT)
5.9
6%
CLEAN SHEET % (THUIS/UIT)
19%
75%
OVER 2.5 % (THUIS/UIT)
69%
Over 2.5 & BTTS Voorspellingen
Over 0.5 ~ 4.5 seizoensdata| Match Goals | Heerenveen | Ajax | Gemiddeld |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 100% | 97% | 98.5% |
| Over 1.5 | 97% | 97% | 97% |
| Over 2.5 | 73% | 61% | 67% |
| Over 3.5 | 39% | 42% | 40.5% |
| Over 4.5 | 18% | 12% | 15% |
| BTTS | 67% | 70% | 68.5% |
| BTTS & Win | 26.6% | 19.3% | 23% |
| BTTS & Draw | 24% | 36% | 30% |
| BTTS & Over 2.5 | 55% | 55% | 55% |
| BTTS No & Over 2.5 | 15% | 6% | 10.5% |
Trends
- Heerenveen pakte 9 punten uit de laatste 5 duels (1,8 ppg), BTTS viel slechts 2 keer en ze maakten 8 goals.
- Heerenveen is thuis in bloedvorm met 5 thuiszeges op rij.
- Heerenveen is al 6 thuisduels ongeslagen en wil die reeks doortrekken.
- Ajax moet achterin scherp zijn, want Heerenveen scoorde in de laatste 6 thuiswedstrijden en bleef dit seizoen in 2 thuisduels droog staan.
- Doelpunten lijken in de lucht: in de laatste 28 wedstrijden van Heerenveen vielen er telkens 2 goals of meer.
- Heerenveen had het voorin lastig en scoorde niet in 2 van de laatste 5 duels.
Trends
- Ajax pakte in de laatste 5 duels (thuis en uit) 7 punten, gemiddeld 1.4 per wedstrijd, en in 3 van die wedstrijden vielen goals aan beide kanten (BTTS).
- Ajax voelt zich buitenshuis prima en is al 3 uitwedstrijden op rij ongeslagen.
- Doelpunten lijken in de lucht te hangen, want Ajax zag in de laatste 8 wedstrijden telkens 2 goals of meer vallen.
- In 3 van de laatste 5 wedstrijden van Ajax scoorden beide teams, en dit seizoen was het in 23 duels (70% van alle wedstrijden) met Ajax raak voor BTTS.
- Ajax lijkt ook nu te gaan scoren: het team vond in de laatste 8 wedstrijden het net en maakte 9 goals in de laatste 5 duels.
Huidige vorm - Wie wint?
Vorm – Thuis
3
W
W
W
W
W
Vorm – Uit
1.6
G
V
G
W
W
Heerenveen
Heerenveen
2 - 1
Fortuna Sittard
Heerenveen
4 - 1
Heracles
Heerenveen
3 - 0
Telstar
Heerenveen
2 - 1
Sparta Rotterdam
Heerenveen
4 - 2
PEC Zwolle
Ajax
NAC Breda
0 - 2
Ajax
Heracles
0 - 3
Ajax
Feyenoord
1 - 1
Ajax
FC Groningen
3 - 1
Ajax
PEC Zwolle
0 - 0
Ajax
Expected Goals (xG)
xG Voor
xG Tegen
xG vs Goals
Jacob Trenskow
xG 13.68
Goals 12
-1.68
Maxence Rivera
xG 8.44
Goals 4
-4.44
Ringo Meerveld
xG 7.57
Goals 6
-1.57
xG vs Goals
Mika Godts
xG 16.94
Goals 17
+0.06
Wout Weghorst
xG 8.60
Goals 8
-0.60
O
Oscar Gluh
xG 7.80
Goals 6
-1.80
Gaat Heerenveen scoren?
87%
gescoord thuis
Hoge kans
Er is een hoge kans dat Heerenveen scoort.
19%
clean sheet uit
Gaat Ajax scoren?
6%
clean sheet thuis
Hoge kans
Er is een hoge kans dat Ajax scoort.
94%
gescoord uit
Goals gescoord
| Goals/wedstrijd | Heerenveen | Ajax |
|---|---|---|
| Over 0.5 | 100% | 97% |
| Over 1.5 | 97% | 97% |
| Over 2.5 | 73% | 61% |
| Over 3.5 | 39% | 42% |
| Over 4.5 | 18% | 12% |
| Niet gescoord | 0% | 3% |
Statistieken gebaseerd op volledig seizoen
Tegengoals
| DP Tegen/W | Heerenveen | Ajax |
|---|---|---|
| Over 0.5 | 88% | 73% |
| Over 1.5 | 55% | 45% |
| Over 2.5 | 12% | 6% |
| Over 3.5 | 3% | 4% |
| Over 4.5 | 2% | 1% |
| Clean Sheets | 12% | 27% |
Statistieken gebaseerd op volledig seizoen
Goals per 15 min
Goals per 15 min
Keeper
B. Klaverboer
1.57
Tg/Wedstrijd
44
Tegengoals
0
Clean Sheets
Keeper
V. Jaroš
1.21
Tg/Wedstrijd
23
Tegengoals
0
Clean Sheets
Hoekschoppen Over/Under
Seizoen percentages| Corners | Heerenveen | Ajax | Gemiddeld |
|---|---|---|---|
| Over 6 | 100% | 81% | 91% |
| Over 7 | 88% | 75% | 82% |
| Over 8 | 81% | 63% | 72% |
| Over 9 | 56% | 56% | 56% |
| Over 10 | 38% | 44% | 41% |
| Over 11 | 13% | 38% | 26% |
| Over 12 | 6% | 31% | 19% |
| Over 13 | 0% | 25% | 13% |
| Over 14 | 0% | 13% | 7% |
Verwacht totaal: 5.42 + 4.79 = 10.2
Hoekschoppen analyse
Heerenveen
| Overall | 5.42 |
| Thuis | 5.69 |
| Uit | 5.18 |
Verwacht totaal
10.2
hoekschoppen
Ajax
| Overall | 4.79 |
| Thuis | 5.29 |
| Uit | 4.25 |
Blessures & schorsingen Heerenveen
N. HoplandBuiten de wedstrijdselectie
A. NoppertBuiten de wedstrijdselectie
M. RiveraBlessure
L. SmansKnieblessure
A. van Axel DongenZiek
Blessures & schorsingen Ajax
K. Fitz-JimBuiten de wedstrijdselectie
V. JarosKnieblessure
O. ZinchenkoKnieblessure
O. WijndalTwijfelachtig: Blessure
Topscorer – Heerenveen
J. Trenskow
12
Doelpunten
5
Assists
1.6
Schoten/W
1.1
SoD/W
Topscorer – Ajax
M. Godts
17
Doelpunten
12
Assists
2.1
Schoten/W
1.3
SoD/W
Topscorers
Topscorers
Assists
Assists
Schoten per team
| Statistiek | Heerenveen | Ajax | Gemiddelde |
|---|---|---|---|
| Schoten per wedstrijd | 14.97 | 14.45 | 14.71 |
| Schotconversie | 12% | 13% | 13% |
| Schoten op doel per wedstrijd | 5.36 | 5.88 | 5.62 |
| Schoten naast per wedstrijd | 9.61 | 8.58 | 9.10 |
| Schoten per goal | 8.67 | 7.69 | 8.18 |
| Meer dan 10,5 schoten | 85% | 73% | 79% |
| Meer dan 11,5 schoten | 73% | 73% | 73% |
| Meer dan 12,5 schoten | 67% | 64% | 66% |
| Meer dan 13,5 schoten | 64% | 48% | 56% |
| Meer dan 14,5 schoten | 57% | 45% | 51% |
| Meer dan 15,5 schoten | 48% | 33% | 41% |
| Schoten op doel 3,5+ | 79% | 82% | 81% |
| Schoten op doel 4,5+ | 61% | 64% | 63% |
| Schoten op doel 5,5+ | 36% | 57% | 47% |
| Schoten op doel 6,5+ | 33% | 33% | 33% |
Schoten per speler
Heerenveen
| Speler | Sch/W | SoD/W | W |
|---|---|---|---|
| E. van Ee | 2 | — | 1 |
| L. Nordås | 1.9 | 1.1 | 15 |
| M. Rivera | 1.6 | 0.9 | 30 |
| J. Trenskow | 1.6 | 1.1 | 32 |
| D. Vente | 1.5 | 0.8 | 29 |
| R. Meerveld | 1.2 | 0.6 | 29 |
| L. Smans | 1 | — | 1 |
| L. Brouwers | 0.8 | 0.4 | 29 |
Ajax
| Speler | Sch/W | SoD/W | W |
|---|---|---|---|
| M. Godts | 2.1 | 1.3 | 31 |
| S. Berghuis | 1.7 | 0.9 | 18 |
| W. Weghorst | 1.5 | 0.7 | 26 |
| O. Gloukh | 1.1 | 0.8 | 29 |
| K. Taylor | 1.1 | 0.7 | 15 |
| B. Traoré | 1 | 1 | 1 |
| K. Dolberg | 1 | 0.5 | 21 |
| Rayane Bounida | 0.9 | 0.5 | 21 |
Schoten
Totaal schoten
15
14.5
Heerenveen
Ajax
Schoten op doel
5.4
5.9
Heerenveen
Ajax
Onderlinge resultaten Heerenveen - Ajax
| Datum | Uitslag | BTTS | Goals | |
|---|---|---|---|---|
| 01/11/2025 | Ajax - Heerenveen | 1-1 | ✓ | 2 |
| 19/01/2025 | Heerenveen - Ajax | 0-2 | ✗ | 2 |
| 11/08/2024 | Ajax - Heerenveen | 1-0 | ✗ | 1 |
| 11/02/2024 | Heerenveen - Ajax | 3-2 | ✓ | 5 |
| 05/11/2023 | Ajax - Heerenveen | 4-1 | ✓ | 5 |
| 12/03/2023 | Heerenveen - Ajax | 2-4 | ✓ | 6 |
| 10/09/2022 | Ajax - Heerenveen | 5-0 | ✗ | 5 |
| 11/05/2022 | Ajax - Heerenveen | 5-0 | ✗ | 5 |
| 16/10/2021 | Heerenveen - Ajax | 0-2 | ✗ | 2 |
| 04/04/2021 | Heerenveen - Ajax | 1-2 | ✓ | 3 |
Competitiestand
| # | Team | P | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PSV | 33 | 26 | 3 | 4 | 96 | 44 | +52 | 81 |
| 2 | Feyenoord | 33 | 18 | 8 | 7 | 68 | 44 | +24 | 62 |
| 3 | FC Twente | 33 | 15 | 13 | 5 | 58 | 35 | +23 | 58 |
| 4 | NEC | 33 | 15 | 11 | 7 | 75 | 52 | +23 | 56 |
| 5 | Ajax | 33 | 14 | 13 | 6 | 62 | 41 | +21 | 55 |
| 6 | AZ | 33 | 14 | 9 | 10 | 55 | 48 | +7 | 51 |
| 7 | FC Utrecht | 33 | 14 | 8 | 11 | 53 | 42 | +11 | 50 |
| 8 | sc Heerenveen | 33 | 14 | 8 | 11 | 57 | 53 | +4 | 50 |
| 9 | FC Groningen | 33 | 13 | 6 | 14 | 47 | 44 | +3 | 45 |
| 10 | Sparta Rotterdam | 33 | 12 | 7 | 14 | 38 | 59 | -21 | 43 |
| 11 | Fortuna Sittard | 33 | 11 | 6 | 16 | 49 | 61 | -12 | 39 |
| 12 | Go Ahead Eagles | 33 | 8 | 14 | 11 | 53 | 51 | +2 | 38 |
| 13 | PEC Zwolle | 33 | 9 | 10 | 14 | 44 | 69 | -25 | 37 |
| 14 | Excelsior | 33 | 9 | 8 | 16 | 40 | 54 | -14 | 35 |
| 15 | Telstar | 33 | 8 | 10 | 15 | 47 | 54 | -7 | 34 |
| 16 | FC Volendam | 33 | 8 | 8 | 17 | 34 | 53 | -19 | 32 |
| 17 | NAC Breda | 33 | 6 | 10 | 17 | 32 | 55 | -23 | 28 |
| 18 | Heracles Almelo | 33 | 5 | 4 | 24 | 34 | 83 | -49 | 19 |
