GVVGV
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam - ExcelsiorStatistieken, H2H & xG
VGWWG
Excelsior
Head to Head
13 wedstrijden3.15
Avg Goals
77%
BTTS
77%
Over 1.5
54%
Over 2.5
38%
Over 3.5
Statistieken
Seizoensgemiddelde per wedstrijd| Sparta Rotterdam | Statistiek | Excelsior |
|---|---|---|
| 1.15 | ⚽ Doelpunten | 1.21 |
| 1.79 | 🥅 Tegengoals | 1.64 |
| 1.45 | ⚡ xG | 1.38 |
| 12.9 | 🔫 Schoten | 12.3 |
| 4.4 | 🎯 Schoten op doel | 4.2 |
| 4.6 | 🚩 Corners | 4.2 |
| 42% | 🤝 BTTS | 64% |
| 52% | 📊 Over 2.5 % | 61% |
| 33% | 🧤 Clean sheet % | 18% |
| 21% | 🧤 Gescoord in beide helften | 21% |
| 47% | ⚽ Balbezit | 48% |
| 9.8 | 🟨 Overtredingen | 12.2 |
Sparta Rotterdam
33 gespeeld · 43 pts · #10
| Vorm | Resultaten | PPG |
|---|---|---|
| Totaal | GVVGV | 0.40 |
| Thuis | GGWVG | 1.20 |
| Uit | VVGVV | 0.20 |
| Totaal | Thuis | Uit | |
|---|---|---|---|
| Winst % | 36% | 38% | 35% |
| Gem. goals | 2.94 | 2.69 | 3.18 |
| Voor | 1.15 | 1.19 | 1.12 |
| Tegen | 1.79 | 1.5 | 2.06 |
| BTTS | 42% | 44% | 41% |
| De '0' | 33% | 31% | 35% |
| Niet gescoord | 27% | 25% | 29% |
| xG | 1.45 | 1.51 | 1.39 |
| xG tegen | 1.83 | 1.83 | 1.83 |
Excelsior
33 gespeeld · 35 pts · #14
| Vorm | Resultaten | PPG |
|---|---|---|
| Totaal | VGWWG | 1.60 |
| Thuis | VVVWG | 0.80 |
| Uit | VVGGW | 1.00 |
| Totaal | Thuis | Uit | |
|---|---|---|---|
| Winst % | 27% | 29% | 25% |
| Gem. goals | 2.85 | 2.47 | 3.25 |
| Voor | 1.21 | 1.18 | 1.25 |
| Tegen | 1.64 | 1.29 | 2 |
| BTTS | 64% | 53% | 75% |
| De '0' | 18% | 24% | 13% |
| Niet gescoord | 21% | 24% | 19% |
| xG | 1.38 | 1.42 | 1.33 |
| xG tegen | 1.67 | 1.59 | 1.76 |
Voorspellingen voor Sparta Rotterdam – Excelsior
Deze tabel vergelijkt bookmaker-odds met een intern wiskundig model op basis van teamstatistieken, vorm, thuis/uit-prestaties, scorend vermogen en waar beschikbaar xG- en corners-data.
Fair odds zijn de odds die bij de modelkans passen, zonder bookmaker-marge.
EV% laat zien of de bookmaker-odds hoger of lager liggen dan die fair odds.
Positief EV% wijst op theoretische value; negatief EV% meestal niet.
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Sparta Rotterdam wint FT Resultaat | 40% | 2.50 | 2.05 | -18.00 | Nee |
| Gelijkspel FT Resultaat | 27% | 3.71 | 3.76 | +1.24 | Ja |
| Excelsior wint FT Resultaat | 33% | 3.02 | 3.46 | +14.43 | Ja |
| Dubbele Kans 1X Double Chance | 67% | 1.49 | 1.22 | -18.35 | Nee |
| Dubbele Kans X2 Double Chance | 60% | 1.67 | 1.85 | +11.00 | Ja |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Over 0.5 Goals Over/Under | 93% | 1.07 | 1.01 | -5.65 | Nee |
| Over 1.5 Goals Over/Under | 80% | 1.25 | 1.11 | -11.31 | Nee |
| Over 2.5 Goals Over/Under | 56% | 1.80 | 1.40 | -22.01 | Nee |
| Over 3.5 Goals Over/Under | 33% | 3.00 | 2.05 | -31.67 | Nee |
| Over 4.5 Goals Over/Under | 17% | 5.87 | 3.30 | -43.77 | Nee |
| Under 0.5 Goals Over/Under | 7% | 15.20 | 21.00 | +38.18 | Ja |
| Under 1.5 Goals Over/Under | 20% | 4.98 | 5.75 | +15.58 | Ja |
| Under 2.5 Goals Over/Under | 44% | 2.26 | 2.72 | +20.47 | Ja |
| Under 3.5 Goals Over/Under | 67% | 1.50 | 1.80 | +20.01 | Ja |
| Under 4.5 Goals Over/Under | 83% | 1.21 | 1.32 | +9.51 | Ja |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| BTTS Ja Beide Teams Scoren | 60% | 1.67 | 1.37 | -18.03 | Nee |
| BTTS Nee Beide Teams Scoren | 40% | 2.49 | 2.86 | +14.88 | Ja |
| BTTS & Winst Sparta Rotterdam Combinatie | 21% | 4.68 | 3.25 | -30.48 | Nee |
| BTTS & Winst Excelsior Combinatie | 18% | 5.53 | 4.61 | -16.61 | Nee |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Corners Over 7.5 | 65% | 1.53 | 1.17 | -23.72 | Nee |
| Corners Over 8.5 | 52% | 1.93 | 1.32 | -31.62 | Nee |
| Corners Over 9.5 | 39% | 2.59 | 1.54 | -40.56 | Nee |
| Corners Over 10.5 | 27% | 3.69 | 1.86 | -49.59 | Nee |
| Corners Over 11.5 | 18% | 5.62 | 2.32 | -58.70 | Nee |
| Corners Under 7.5 | 35% | 2.87 | 4.25 | +47.90 | Ja |
| Corners Under 8.5 | 48% | 2.07 | 3.05 | +47.01 | Ja |
| Corners Under 9.5 | 61% | 1.63 | 2.28 | +39.99 | Ja |
| Corners Under 10.5 | 73% | 1.37 | 1.82 | +32.68 | Ja |
| Corners Under 11.5 | 82% | 1.22 | 1.53 | +25.77 | Ja |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Sparta Rotterdam Clean Sheet Clean Sheet | 25% | 3.97 | 4.00 | +0.75 | Ja |
| Excelsior Clean Sheet Clean Sheet | 22% | 4.64 | 5.75 | +23.96 | Ja |
| Sparta Rotterdam scoort eerst Eerste Goal | 50% | 2.01 | 1.73 | -13.85 | Nee |
| Excelsior scoort eerst Eerste Goal | 45% | 2.23 | 2.10 | -5.92 | Nee |
| Sparta Rotterdam wint nil Win to Nil | 19% | 5.37 | 4.20 | -21.84 | Nee |
| Excelsior wint nil Win to Nil | 15% | 6.68 | 7.50 | +12.35 | Ja |
AI voorspelling
Verwachte winnaar: Excelsior
Advies: Double chance : draw or Excelsior
De radarscores lopen van 1 tot 100. Hoe hoger de score, hoe sterker het team op dat onderdeel.
Elk onderdeel combineert meerdere statistieken uit het lopende seizoen. Recente wedstrijden tellen zwaarder mee dan oudere resultaten.
Vorm: gebaseerd op de resultaten van de laatste weken — winpercentage, punten per wedstrijd en de reeks van de afgelopen duels.
H2H (onderlinge duels): de meest recente onderlinge wedstrijd telt het zwaarst. Oudere duels tellen steeds minder mee, tot een maximum van 10 eerdere confrontaties.
Defensieve kracht: gebaseerd op tegendoelpunten en kansencijfers uit het seizoen, aangevuld met de meest recente wedstrijden.
Aanvallende kracht: gebaseerd op doelpunten, schoten en kansencreatie over het volledige seizoen.
Thuis-/uitkracht: puur op basis van de seizoensprestaties op eigen veld (thuis) of uitshuis.
Controle: weerspiegelt balbezit, pressing en de sterkte in de eerste helft over het seizoen.
10%
WINSTKANS
45%
0.40
VORM LAATSTE 5
1.60
2.40
H2H LAATSTE 5
0.60
1.44
THUIS-/UIT PPG
1.06
1.45
XG (THUIS/UIT)
1.38
1.89
XG TEGEN (THUIS/UIT)
1.28
4.4
SCHOTEN OP DOEL (THUIS/UIT)
4.2
31%
CLEAN SHEET % (THUIS/UIT)
13%
38%
OVER 2.5 % (THUIS/UIT)
69%
Over 2.5 & BTTS Voorspellingen
Over 0.5 ~ 4.5 seizoensdata| Match Goals | Sparta Rotterdam | Excelsior | Gemiddeld |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 97% | 97% | 97% |
| Over 1.5 | 76% | 82% | 79% |
| Over 2.5 | 52% | 61% | 56.5% |
| Over 3.5 | 36% | 27% | 31.5% |
| Over 4.5 | 15% | 15% | 15% |
| BTTS | 42% | 64% | 53% |
| BTTS & Win | 21.4% | 18.1% | 19.8% |
| BTTS & Draw | 18% | 21% | 19.5% |
| BTTS & Over 2.5 | 47.2% | 47.2% | 47.2% |
| BTTS No & Over 2.5 | 18% | 6% | 12% |
Trends
- Sparta Rotterdam pakte in de laatste 5 duels (thuis en uit) slechts 2 punten, gemiddeld 0.4 punt per wedstrijd, en BTTS viel in maar 2 van die wedstrijden; Sparta Rotterdam scoorde daarin 3 keer.
- In de laatste 4 wedstrijden van Sparta Rotterdam vielen telkens 2 goals of meer.
- Sparta Rotterdam wacht al 5 wedstrijden op een zege, met 2 gelijke spelen en 3 nederlagen.
- Sparta Rotterdam kwam in 3 van de laatste 5 duels niet tot scoren.
- In slechts 2 van de laatste 5 wedstrijden van Sparta Rotterdam scoorden beide teams, Sparta Rotterdam won er 0 van die 5, en over het seizoen viel BTTS in 14/33 duels.
Trends
- Excelsior pakte in de laatste 5 duels (thuis en uit) 8 punten, gemiddeld 1.6 per wedstrijd, met BTTS in 3 van die wedstrijden en 11 goals in totaal.
- Excelsior is uit in vorm en is al 3 wedstrijden ongeslagen op vreemde bodem.
- Excelsior scoorde in de laatste 6 uitwedstrijden telkens, de vraag is of Sparta Rotterdam die reeks kan stoppen.
- Excelsior zit in de lift met 4 duels op rij zonder nederlaag en won 2 van de laatste 5 wedstrijden.
- Doelpunten lijken in de lucht, want de laatste 8 wedstrijden van Excelsior eindigden telkens met 2 goals of meer.
- Excelsior wil het goede gevoel doortrekken tegen Sparta Rotterdam, met in de laatste 5 duels slechts 1 nederlaag (2 zeges, 2 gelijke spelen).
Huidige vorm - Wie wint?
Vorm – Thuis
1.2
G
G
W
V
G
Vorm – Uit
1
V
V
G
G
W
Sparta Rotterdam
Sparta Rotterdam
2 - 2
Go Ahead Eagles
Sparta Rotterdam
0 - 2
PSV
Sparta Rotterdam
2 - 0
FC Volendam
Sparta Rotterdam
1 - 1
PEC Zwolle
Sparta Rotterdam
1 - 1
NEC
Excelsior
FC Groningen
2 - 3
Excelsior
PEC Zwolle
2 - 2
Excelsior
Heracles
1 - 1
Excelsior
Feyenoord
2 - 1
Excelsior
Fortuna Sittard
2 - 1
Excelsior
Expected Goals (xG)
xG Voor
xG Tegen
xG vs Goals
Tobias Lauritsen
xG 12.50
Goals 12
-0.50
Shunsuke Mito
xG 7.82
Goals 7
-0.82
Lance Duijvestijn
xG 5.45
Goals 3
-2.45
xG vs Goals
Noah Naujoks
xG 10.00
Goals 9
-1.00
Derensili Sanches Fernandes
xG 7.63
Goals 6
-1.63
Irakli Yegoian
xG 6.64
Goals 5
-1.64
Gaat Sparta Rotterdam scoren?
75%
gescoord thuis
Hoge kans
Er is een hoge kans dat Sparta Rotterdam scoort.
13%
clean sheet uit
Gaat Excelsior scoren?
31%
clean sheet thuis
Hoge kans
Er is een hoge kans dat Excelsior scoort.
81%
gescoord uit
Goals gescoord
| Goals/wedstrijd | Sparta Rotterdam | Excelsior |
|---|---|---|
| Over 0.5 | 97% | 97% |
| Over 1.5 | 76% | 82% |
| Over 2.5 | 52% | 61% |
| Over 3.5 | 36% | 27% |
| Over 4.5 | 15% | 15% |
| Niet gescoord | 3% | 3% |
Statistieken gebaseerd op volledig seizoen
Tegengoals
| DP Tegen/W | Sparta Rotterdam | Excelsior |
|---|---|---|
| Over 0.5 | 67% | 82% |
| Over 1.5 | 48% | 57% |
| Over 2.5 | 36% | 9% |
| Over 3.5 | 18% | 9% |
| Over 4.5 | 4% | 3% |
| Clean Sheets | 33% | 18% |
Statistieken gebaseerd op volledig seizoen
Goals per 15 min
Goals per 15 min
Keeper
J. Drommel
1.79
Tg/Wedstrijd
59
Tegengoals
0
Clean Sheets
Keeper
S. van Gassel
1.42
Tg/Wedstrijd
44
Tegengoals
0
Clean Sheets
Hoekschoppen Over/Under
Seizoen percentages| Corners | Sparta Rotterdam | Excelsior | Gemiddeld |
|---|---|---|---|
| Over 6 | 100% | 100% | 100% |
| Over 7 | 88% | 88% | 88% |
| Over 8 | 88% | 69% | 79% |
| Over 9 | 75% | 56% | 66% |
| Over 10 | 56% | 44% | 50% |
| Over 11 | 50% | 31% | 41% |
| Over 12 | 44% | 25% | 35% |
| Over 13 | 31% | 19% | 25% |
| Over 14 | 19% | 6% | 13% |
Verwacht totaal: 4.55 + 4.15 = 8.7
Hoekschoppen analyse
Sparta Rotterdam
| Overall | 4.55 |
| Thuis | 4.69 |
| Uit | 4.41 |
Verwacht totaal
8.7
hoekschoppen
Excelsior
| Overall | 4.15 |
| Thuis | 4.18 |
| Uit | 4.13 |
Blessures & schorsingen Sparta Rotterdam
S. BakariBuiten de wedstrijdselectie
M. KleijnBuiten de wedstrijdselectie
B. Martins IndiGeschorst (gele kaarten)
M. van BergenTwijfelachtig: Blessure
Blessures & schorsingen Excelsior
A. CarlenGeschorst (gele kaarten)
S. HenderikxBuiten de wedstrijdselectie
M. JonathansKnieblessure
Topscorer – Sparta Rotterdam
T. Lauritsen
12
Doelpunten
4
Assists
1.8
Schoten/W
0.8
SoD/W
Topscorer – Excelsior
N. Naujoks
9
Doelpunten
1
Assists
1.7
Schoten/W
0.8
SoD/W
Topscorers
Topscorers
Assists
Assists
Schoten per team
| Statistiek | Sparta Rotterdam | Excelsior | Gemiddelde |
|---|---|---|---|
| Schoten per wedstrijd | 12.88 | 12.33 | 12.61 |
| Schotconversie | 9% | 10% | 10% |
| Schoten op doel per wedstrijd | 4.36 | 4.24 | 4.30 |
| Schoten naast per wedstrijd | 8.52 | 8.09 | 8.31 |
| Schoten per goal | 11.18 | 10.18 | 10.68 |
| Meer dan 10,5 schoten | 64% | 61% | 63% |
| Meer dan 11,5 schoten | 61% | 48% | 55% |
| Meer dan 12,5 schoten | 55% | 39% | 47% |
| Meer dan 13,5 schoten | 36% | 33% | 35% |
| Meer dan 14,5 schoten | 27% | 33% | 30% |
| Meer dan 15,5 schoten | 24% | 27% | 26% |
| Schoten op doel 3,5+ | 61% | 61% | 61% |
| Schoten op doel 4,5+ | 48% | 39% | 44% |
| Schoten op doel 5,5+ | 21% | 24% | 23% |
| Schoten op doel 6,5+ | 15% | 12% | 14% |
Schoten per speler
Sparta Rotterdam
| Speler | Sch/W | SoD/W | W |
|---|---|---|---|
| T. Lauritsen | 1.8 | 0.8 | 33 |
| S. Mito | 1.5 | 0.7 | 24 |
| M. van Bergen | 1.3 | 0.7 | 29 |
| A. Oufkir | 1.3 | 0.6 | 16 |
| L. Duijvestijn | 1.2 | 0.5 | 13 |
| S. Ltaief | 0.9 | 0.3 | 9 |
| M. Zonneveld | 0.8 | 0.7 | 10 |
| V. van Crooij | 0.8 | 0.3 | 9 |
Excelsior
| Speler | Sch/W | SoD/W | W |
|---|---|---|---|
| N. Naujoks | 1.7 | 0.8 | 30 |
| I. Yegoian | 1.1 | 0.4 | 30 |
| D. Sanches Fernandes | 1.1 | 0.6 | 32 |
| G. de Regt | 1 | 0.5 | 33 |
| S. Włodarczyk | 0.8 | 0.5 | 22 |
| Jerolldino Armantrad… | 0.7 | 0.1 | 23 |
| Yoon Do-Yong | 0.7 | 0.3 | 6 |
| M. Jonathans | 0.7 | 0.4 | 9 |
Schoten
Totaal schoten
12.9
12.3
Sparta Rotterdam
Excelsior
Schoten op doel
4.4
4.2
Sparta Rotterdam
Excelsior
Onderlinge resultaten Sparta Rotterdam - Excelsior
| Datum | Uitslag | BTTS | Goals | |
|---|---|---|---|---|
| 14/09/2025 | Excelsior - Sparta Rotterdam | 0-1 | ✗ | 1 |
| 17/02/2024 | Sparta Rotterdam - Excelsior | 4-2 | ✓ | 6 |
| 01/10/2023 | Excelsior - Sparta Rotterdam | 2-1 | ✓ | 3 |
| 05/03/2023 | Excelsior - Sparta Rotterdam | 1-4 | ✓ | 5 |
| 14/01/2023 | Sparta Rotterdam - Excelsior | 1-0 | ✗ | 1 |
| 21/01/2018 | Sparta Rotterdam - Excelsior | 2-3 | ✓ | 5 |
| 21/10/2017 | Excelsior - Sparta Rotterdam | 1-1 | ✓ | 2 |
| 07/04/2017 | Sparta Rotterdam - Excelsior | 2-3 | ✓ | 5 |
| 19/11/2016 | Excelsior - Sparta Rotterdam | 3-2 | ✓ | 5 |
| 08/12/2013 | Sparta Rotterdam - Excelsior | 1-1 | ✓ | 2 |
Competitiestand
| # | Team | P | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | PSV | 33 | 26 | 3 | 4 | 96 | 44 | +52 | 81 |
| 2 | Feyenoord | 33 | 18 | 8 | 7 | 68 | 44 | +24 | 62 |
| 3 | FC Twente | 33 | 15 | 13 | 5 | 58 | 35 | +23 | 58 |
| 4 | NEC | 33 | 15 | 11 | 7 | 75 | 52 | +23 | 56 |
| 5 | Ajax | 33 | 14 | 13 | 6 | 62 | 41 | +21 | 55 |
| 6 | AZ | 33 | 14 | 9 | 10 | 55 | 48 | +7 | 51 |
| 7 | FC Utrecht | 33 | 14 | 8 | 11 | 53 | 42 | +11 | 50 |
| 8 | sc Heerenveen | 33 | 14 | 8 | 11 | 57 | 53 | +4 | 50 |
| 9 | FC Groningen | 33 | 13 | 6 | 14 | 47 | 44 | +3 | 45 |
| 10 | Sparta Rotterdam | 33 | 12 | 7 | 14 | 38 | 59 | -21 | 43 |
| 11 | Fortuna Sittard | 33 | 11 | 6 | 16 | 49 | 61 | -12 | 39 |
| 12 | Go Ahead Eagles | 33 | 8 | 14 | 11 | 53 | 51 | +2 | 38 |
| 13 | PEC Zwolle | 33 | 9 | 10 | 14 | 44 | 69 | -25 | 37 |
| 14 | Excelsior | 33 | 9 | 8 | 16 | 40 | 54 | -14 | 35 |
| 15 | Telstar | 33 | 8 | 10 | 15 | 47 | 54 | -7 | 34 |
| 16 | FC Volendam | 33 | 8 | 8 | 17 | 34 | 53 | -19 | 32 |
| 17 | NAC Breda | 33 | 6 | 10 | 17 | 32 | 55 | -23 | 28 |
| 18 | Heracles Almelo | 33 | 5 | 4 | 24 | 34 | 83 | -49 | 19 |
