WGVWW
FC Twente
FC Twente - AjaxStatistieken, H2H & xG
GGWWW
Ajax
Head to Head
30 wedstrijden3.2
Avg Goals
67%
BTTS
87%
Over 1.5
63%
Over 2.5
40%
Over 3.5
Statistieken
Seizoensgemiddelde per wedstrijd| FC Twente | Statistiek | Ajax |
|---|---|---|
| 2.55 | ⚽ Doelpunten | 2.73 |
| 0.91 | 🥅 Tegengoals | 1.18 |
| 2.33 | ⚡ xG | 2.26 |
| 20.2 | 🔫 Schoten | 21 |
| 7.6 | 🎯 Schoten op doel | 7 |
| 7.1 | 🚩 Corners | 6.2 |
| 55% | 🤝 BTTS | 73% |
| 55% | 📊 Over 2.5 % | 73% |
| 36% | 🧤 Clean sheet % | 27% |
| 36% | 🧤 Gescoord in beide helften | 45% |
| 59% | ⚽ Balbezit | 61% |
| 11.4 | 🟨 Overtredingen | 9.6 |
FC Twente
11 gespeeld · 23 pts · #4
| Vorm | Resultaten | PPG |
|---|---|---|
| Totaal | WGVWW | 2.00 |
| Thuis | WWWWV | 2.40 |
| Uit | WGGWW | 2.20 |
| Totaal | Thuis | Uit | |
|---|---|---|---|
| Winst % | 64% | 80% | 50% |
| Gem. goals | 3.46 | 3 | 3.83 |
| Voor | 2.55 | 2 | 3 |
| Tegen | 0.91 | 1 | 0.83 |
| BTTS | 55% | 60% | 50% |
| De '0' | 36% | 40% | 33% |
| Niet gescoord | 9% | 0% | 17% |
| xG | 2.33 | 2.59 | 2.11 |
| xG tegen | 1.15 | 1.15 | 1.15 |
Ajax
11 gespeeld · 24 pts · #2
| Vorm | Resultaten | PPG |
|---|---|---|
| Totaal | GGWWW | 2.20 |
| Thuis | VWGGW | 1.60 |
| Uit | WWWWW | 3.00 |
| Totaal | Thuis | Uit | |
|---|---|---|---|
| Winst % | 64% | 33% | 100% |
| Gem. goals | 3.91 | 3.5 | 4.4 |
| Voor | 2.73 | 2 | 3.6 |
| Tegen | 1.18 | 1.5 | 0.8 |
| BTTS | 73% | 83% | 60% |
| De '0' | 27% | 17% | 40% |
| Niet gescoord | 0% | 0% | 0% |
| xG | 2.26 | 2.35 | 2.17 |
| xG tegen | 1.27 | 1.29 | 1.24 |
Voorspellingen voor FC Twente – Ajax
Deze tabel vergelijkt bookmaker-odds met een intern wiskundig model op basis van teamstatistieken, vorm, thuis/uit-prestaties, scorend vermogen en waar beschikbaar xG- en corners-data.
Fair odds zijn de odds die bij de modelkans passen, zonder bookmaker-marge.
EV% laat zien of de bookmaker-odds hoger of lager liggen dan die fair odds.
Positief EV% wijst op theoretische value; negatief EV% meestal niet.
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| FC Twente wint FT Resultaat | 46% | 2.17 | 2.25 | +3.56 | Ja |
| Gelijkspel FT Resultaat | 21% | 4.76 | 3.80 | -20.11 | Nee |
| Ajax wint FT Resultaat | 33% | 3.03 | 2.80 | -7.74 | Nee |
| Dubbele Kans 1X Double Chance | 67% | 1.49 | 1.25 | -16.19 | Nee |
| Dubbele Kans X2 Double Chance | 54% | 1.85 | 1.57 | -15.27 | Nee |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Over 0.5 Goals Over/Under | 98% | 1.02 | 1.00 | -2.05 | Nee |
| Over 1.5 Goals Over/Under | 93% | 1.07 | 1.13 | +5.33 | Ja |
| Over 2.5 Goals Over/Under | 80% | 1.25 | 1.40 | +11.68 | Ja |
| Over 3.5 Goals Over/Under | 62% | 1.62 | 2.13 | +31.17 | Ja |
| Over 4.5 Goals Over/Under | 42% | 2.37 | 3.41 | +43.90 | Ja |
| Under 0.5 Goals Over/Under | 2% | 48.78 | 11.60 | -76.22 | Nee |
| Under 1.5 Goals Over/Under | 7% | 14.73 | 5.45 | -62.99 | Nee |
| Under 2.5 Goals Over/Under | 20% | 4.94 | 2.72 | -44.97 | Nee |
| Under 3.5 Goals Over/Under | 38% | 2.60 | 1.73 | -33.53 | Nee |
| Under 4.5 Goals Over/Under | 58% | 1.73 | 1.32 | -23.70 | Nee |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| BTTS Ja Beide Teams Scoren | 78% | 1.28 | 1.37 | +6.76 | Ja |
| BTTS Nee Beide Teams Scoren | 22% | 4.53 | 2.80 | -38.19 | Nee |
| BTTS & Winst FC Twente Combinatie | 34% | 2.95 | 3.43 | +16.35 | Ja |
| BTTS & Winst Ajax Combinatie | 25% | 4.00 | 4.29 | +7.38 | Ja |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Corners Over 7.5 | 97% | 1.03 | 1.21 | +17.13 | Ja |
| Corners Over 8.5 | 94% | 1.07 | 1.40 | +31.32 | Ja |
| Corners Over 9.5 | 89% | 1.12 | 1.72 | +53.25 | Ja |
| Corners Over 10.5 | 82% | 1.21 | 2.20 | +81.28 | Ja |
| Corners Over 11.5 | 74% | 1.35 | 2.92 | +116.08 | Ja |
| Corners Under 7.5 | 3% | 31.25 | 3.58 | -88.54 | Nee |
| Corners Under 8.5 | 6% | 16.13 | 2.56 | -84.13 | Nee |
| Corners Under 9.5 | 11% | 9.17 | 1.93 | -78.96 | Nee |
| Corners Under 10.5 | 18% | 5.68 | 1.70 | -70.08 | Nee |
| Corners Under 11.5 | 26% | 3.85 | 1.32 | -65.68 | Nee |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| FC Twente Clean Sheet Clean Sheet | 14% | 7.07 | – | – | Nee |
| Ajax Clean Sheet Clean Sheet | 10% | 10.03 | – | – | Nee |
| FC Twente scoort eerst Eerste Goal | 53% | 1.87 | 1.80 | -3.88 | Nee |
| Ajax scoort eerst Eerste Goal | 45% | 2.21 | 2.00 | -9.60 | Nee |
| FC Twente wint nil Win to Nil | 12% | 8.26 | 5.00 | -39.47 | Nee |
| Ajax wint nil Win to Nil | 8% | 12.62 | 6.00 | -52.47 | Nee |
AI voorspelling
Verwachte winnaar: Twente
Advies: Double chance : Twente or draw
De radarscores lopen van 1 tot 100. Hoe hoger de score, hoe sterker het team op dat onderdeel.
Elk onderdeel combineert meerdere statistieken uit het lopende seizoen. Recente wedstrijden tellen zwaarder mee dan oudere resultaten.
Vorm: gebaseerd op de resultaten van de laatste weken — winpercentage, punten per wedstrijd en de reeks van de afgelopen duels.
H2H (onderlinge duels): de meest recente onderlinge wedstrijd telt het zwaarst. Oudere duels tellen steeds minder mee, tot een maximum van 10 eerdere confrontaties.
Defensieve kracht: gebaseerd op tegendoelpunten en kansencijfers uit het seizoen, aangevuld met de meest recente wedstrijden.
Aanvallende kracht: gebaseerd op doelpunten, schoten en kansencreatie over het volledige seizoen.
Thuis-/uitkracht: puur op basis van de seizoensprestaties op eigen veld (thuis) of uitshuis.
Controle: weerspiegelt balbezit, pressing en de sterkte in de eerste helft over het seizoen.
35%
WINSTKANS
30%
2.00
VORM LAATSTE 5
2.20
1.40
H2H LAATSTE 5
1.40
2.40
THUIS-/UIT PPG
3.00
2.33
XG (THUIS/UIT)
2.26
0.90
XG TEGEN (THUIS/UIT)
1.53
7.6
SCHOTEN OP DOEL (THUIS/UIT)
7.0
40%
CLEAN SHEET % (THUIS/UIT)
40%
60%
OVER 2.5 % (THUIS/UIT)
80%
Over 2.5 & BTTS Voorspellingen
Over 0.5 ~ 4.5 seizoensdata| Match Goals | FC Twente | Ajax | Gemiddeld |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 100% | 100% | 100% |
| Over 1.5 | 82% | 91% | 86.5% |
| Over 2.5 | 55% | 73% | 64% |
| Over 3.5 | 45% | 64% | 54.5% |
| Over 4.5 | 27% | 27% | 27% |
| BTTS | 55% | 73% | 64% |
| BTTS & Win | 33.9% | 25% | 29.5% |
| BTTS & Draw | 18% | 27% | 22.5% |
| BTTS & Over 2.5 | 70.9% | 70.9% | 70.9% |
| BTTS No & Over 2.5 | 9% | 9% | 9% |
Trends
- FC Twente pakte 10 punten uit de laatste 5 duels (thuis en uit), gemiddeld 2 punten per wedstrijd; in 3 van die 5 viel BTTS en FC Twente maakte 16 goals.
- FC Twente zal vandaag vertrouwen hebben om te scoren en wil de reeks voortzetten waarin het dit seizoen in elke thuiswedstrijd tot scoren kwam.
- FC Twente vindt makkelijk het net en scoorde in de laatste 5 thuisduels; dit seizoen bleef het in 0 thuiswedstrijd droog staan.
- FC Twente is in vorm en is nu 2 wedstrijden op rij ongeslagen.
- Er lijken goals in te zitten, want in de laatste 6 wedstrijden van FC Twente vielen er telkens 2 goals of meer.
- FC Twente wil het goede gevoel vasthouden tegen Ajax, met slechts 1 nederlaag in de laatste 5 duels (3 zeges, 1 gelijkspel).
Trends
- Ajax pakte 11 punten uit de laatste 5 duels (2,2 per wedstrijd) en in 4 van die wedstrijden vielen goals aan beide kanten (BTTS), terwijl Ajax in die reeks 11 keer scoorde.
- Ajax verkeert in bloedvorm op vreemde bodem met 5 uit 5 zeges en al 5 uitduels ongeslagen; kan FC Twente die sprookjesreeks stoppen?
- Ajax scoorde in elk van de laatste 5 uitwedstrijden; kan FC Twente die reeks doorbreken?
- Ajax is inmiddels 7 wedstrijden op rij ongeslagen en won 3 van de laatste 5 duels.
- Ajax is in de laatste 5 wedstrijden richting dit duel met FC Twente ongeslagen (3 zeges, 2 gelijke spelen) en maakte daarin 11 goals.
- In 4 van de laatste 5 wedstrijden van Ajax scoorden beide teams, en dit seizoen eindigden 8 duels (73% van alle wedstrijden) met Ajax in BTTS.
Huidige vorm - Wie wint?
Vorm – Thuis
2.4
W
W
W
W
V
Vorm – Uit
3
W
W
W
W
W
FC Twente
FC Twente
1 - 2
FC Utrecht
FC Twente
3 - 2
PSV
FC Twente
2 - 0
ADO Den Haag
FC Twente
1 - 0
Telstar
FC Twente
3 - 1
PEC Zwolle
Ajax
Sparta Rotterdam
1 - 2
Ajax
FC Groningen
2 - 5
Ajax
Fortuna Sittard
1 - 5
Ajax
Telstar
0 - 4
Ajax
PEC Zwolle
0 - 2
Ajax
Expected Goals (xG)
xG Voor
xG Tegen
xG vs Goals
Wout Weghorst
xG 8.05
Goals 8
-0.05
Daouda Weidmann
xG 3.98
Goals 3
-0.98
Daan Rots
xG 3.20
Goals 3
-0.20
xG vs Goals
Tolu Arokodare
xG 5.65
Goals 6
+0.35
Julian Brandt
xG 5.31
Goals 6
+0.69
O
Oscar Gluh
xG 3.60
Goals 1
-2.60
Gaat FC Twente scoren?
100%
gescoord thuis
Hoge kans
Er is een hoge kans dat FC Twente scoort.
40%
clean sheet uit
Gaat Ajax scoren?
40%
clean sheet thuis
Hoge kans
Er is een hoge kans dat Ajax scoort.
100%
gescoord uit
Goals gescoord
| Goals/wedstrijd | FC Twente | Ajax |
|---|---|---|
| Over 0.5 | 100% | 100% |
| Over 1.5 | 82% | 91% |
| Over 2.5 | 55% | 73% |
| Over 3.5 | 45% | 64% |
| Over 4.5 | 27% | 27% |
| Niet gescoord | 0% | 0% |
Statistieken gebaseerd op volledig seizoen
Tegengoals
| DP Tegen/W | FC Twente | Ajax |
|---|---|---|
| Over 0.5 | 64% | 73% |
| Over 1.5 | 27% | 36% |
| Over 2.5 | 6% | 9% |
| Over 3.5 | 1% | 3% |
| Over 4.5 | 0% | 1% |
| Clean Sheets | 36% | 27% |
Statistieken gebaseerd op volledig seizoen
Goals per 15 min
Goals per 15 min
Keeper
L. Unnerstall
0.67
Tg/Wedstrijd
4
Tegengoals
0
Clean Sheets
Keeper
M. ter Stegen
0.9
Tg/Wedstrijd
9
Tegengoals
0
Clean Sheets
Hoekschoppen Over/Under
Seizoen percentages| Corners | FC Twente | Ajax | Gemiddeld |
|---|---|---|---|
| Over 6 | 100% | 100% | 100% |
| Over 7 | 100% | 100% | 100% |
| Over 8 | 100% | 80% | 90% |
| Over 9 | 60% | 60% | 60% |
| Over 10 | 60% | 60% | 60% |
| Over 11 | 20% | 40% | 30% |
| Over 12 | 20% | 20% | 20% |
| Over 13 | 20% | 20% | 20% |
Verwacht totaal: 7.09 + 6.18 = 13.3
Hoekschoppen analyse
FC Twente
| Overall | 7.09 |
| Thuis | 7.6 |
| Uit | 6.67 |
Verwacht totaal
13.3
hoekschoppen
Ajax
| Overall | 6.18 |
| Thuis | 6 |
| Uit | 6.4 |
Blessures & schorsingen FC Twente
Geen meldingen.
Blessures & schorsingen Ajax
Geen meldingen.
Topscorer – FC Twente
W. Weghorst
8
Doelpunten
2
Assists
2.9
Schoten/W
1.8
SoD/W
Topscorer – Ajax
J. Brandt
6
Doelpunten
2
Assists
1.5
Schoten/W
0.9
SoD/W
Topscorers
Topscorers
Assists
Assists
Schoten per team
| Statistiek | FC Twente | Ajax | Gemiddelde |
|---|---|---|---|
| Schoten per wedstrijd | 20.18 | 21.00 | 20.59 |
| Schotconversie | 13% | 13% | 13% |
| Schoten op doel per wedstrijd | 7.55 | 7.00 | 7.28 |
| Schoten naast per wedstrijd | 12.64 | 14.00 | 13.32 |
| Schoten per goal | 7.93 | 7.70 | 7.81 |
| Meer dan 10,5 schoten | 100% | 91% | 96% |
| Meer dan 11,5 schoten | 91% | 91% | 91% |
| Meer dan 12,5 schoten | 91% | 82% | 87% |
| Meer dan 13,5 schoten | 91% | 82% | 87% |
| Meer dan 14,5 schoten | 91% | 82% | 87% |
| Meer dan 15,5 schoten | 91% | 73% | 82% |
| Schoten op doel 3,5+ | 91% | 91% | 91% |
| Schoten op doel 4,5+ | 91% | 73% | 82% |
| Schoten op doel 5,5+ | 55% | 64% | 60% |
| Schoten op doel 6,5+ | 45% | 45% | 45% |
Schoten per speler
FC Twente
| Speler | Sch/W | SoD/W | W |
|---|---|---|---|
| W. Weghorst | 2.9 | 1.8 | 11 |
| D. Weidmann | 2.2 | 1.1 | 9 |
| D. Rots | 1.8 | 0.5 | 10 |
| Y. Taha | 1.8 | 0.6 | 10 |
| S. Ørjasæter | 1.5 | 0.7 | 10 |
| M. Rosiak | 1.5 | — | 2 |
| R. Pröpper | 1.4 | 0.6 | 11 |
| F. Thorvaldsen | 1.3 | 0.8 | 6 |
Ajax
| Speler | Sch/W | SoD/W | W |
|---|---|---|---|
| T. Arokodare | 2.3 | 0.9 | 10 |
| O. Gloukh | 2.2 | 1.1 | 11 |
| A. Ouazane | 1.9 | 0.8 | 11 |
| A. Gaaei | 1.8 | 0.5 | 4 |
| S. Berghuis | 1.7 | 0.9 | 7 |
| K. Dolberg | 1.7 | 0.5 | 6 |
| J. Brandt | 1.5 | 0.9 | 11 |
| J. Mokio | 1.4 | 0.5 | 11 |
Schoten
Totaal schoten
20.2
21
FC Twente
Ajax
Schoten op doel
7.6
7
FC Twente
Ajax
Onderlinge resultaten FC Twente - Ajax
| Datum | Uitslag | BTTS | Goals | |
|---|---|---|---|---|
| 04/04/2026 | Ajax - FC Twente | 1-2 | ✓ | 3 |
| 26/10/2025 | FC Twente - Ajax | 2-3 | ✓ | 5 |
| 18/05/2025 | Ajax - FC Twente | 2-0 | ✗ | 2 |
| 10/11/2024 | FC Twente - Ajax | 2-2 | ✓ | 4 |
| 14/04/2024 | Ajax - FC Twente | 2-1 | ✓ | 3 |
| 17/09/2023 | FC Twente - Ajax | 3-1 | ✓ | 4 |
| 28/05/2023 | FC Twente - Ajax | 3-1 | ✓ | 4 |
| 09/02/2023 | FC Twente - Ajax | 0-1 | ✗ | 1 |
| 14/01/2023 | Ajax - FC Twente | 0-0 | ✗ | 0 |
| 13/02/2022 | Ajax - FC Twente | 5-0 | ✗ | 5 |
Competitiestand
| # | Team | P | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Feyenoord | 11 | 7 | 4 | 0 | 33 | 12 | +21 | 25 |
| 2 | Ajax | 11 | 7 | 3 | 1 | 30 | 13 | +17 | 24 |
| 3 | PSV | 11 | 7 | 2 | 2 | 35 | 13 | +22 | 23 |
| 4 | FC Twente | 11 | 7 | 2 | 2 | 28 | 10 | +18 | 23 |
| 5 | AZ | 11 | 6 | 2 | 3 | 20 | 13 | +7 | 20 |
| 6 | Fortuna Sittard | 11 | 5 | 4 | 2 | 18 | 18 | 0 | 19 |
| 7 | sc Heerenveen | 11 | 5 | 3 | 3 | 19 | 13 | +6 | 18 |
| 8 | FC Groningen | 11 | 4 | 3 | 4 | 26 | 24 | +2 | 15 |
| 9 | SC Cambuur | 11 | 4 | 3 | 4 | 23 | 22 | +1 | 15 |
| 10 | Go Ahead Eagles | 11 | 3 | 5 | 3 | 23 | 27 | -4 | 14 |
| 11 | Sparta Rotterdam | 11 | 3 | 3 | 5 | 20 | 26 | -6 | 12 |
| 12 | FC Utrecht | 11 | 3 | 3 | 5 | 19 | 31 | -12 | 12 |
| 13 | NEC | 11 | 2 | 5 | 4 | 17 | 19 | -2 | 11 |
| 14 | PEC Zwolle | 11 | 3 | 2 | 6 | 12 | 23 | -11 | 11 |
| 15 | Excelsior | 11 | 3 | 2 | 6 | 16 | 28 | -12 | 11 |
| 16 | Telstar | 11 | 2 | 3 | 6 | 16 | 23 | -7 | 9 |
| 17 | ADO Den Haag | 11 | 1 | 3 | 7 | 13 | 24 | -11 | 6 |
| 18 | Willem II | 11 | 0 | 2 | 9 | 10 | 39 | -29 | 2 |