WVGVV
AZ
AZ - FC GroningenStatistieken, H2H & xG
WWVGV
FC Groningen
Head to Head
33 wedstrijden2.7
Avg Goals
45%
BTTS
70%
Over 1.5
52%
Over 2.5
33%
Over 3.5
Statistieken
Seizoensgemiddelde per wedstrijd| AZ | Statistiek | FC Groningen |
|---|---|---|
| 1.82 | ⚽ Doelpunten | 2.36 |
| 1.18 | 🥅 Tegengoals | 2.18 |
| 2.01 | ⚡ xG | 1.67 |
| 17.2 | 🔫 Schoten | 14.9 |
| 6.3 | 🎯 Schoten op doel | 5.9 |
| 7.6 | 🚩 Corners | 4.4 |
| 45% | 🤝 BTTS | 91% |
| 36% | 📊 Over 2.5 % | 91% |
| 27% | 🧤 Clean sheet % | 9% |
| 36% | 🧤 Gescoord in beide helften | 45% |
| 58% | ⚽ Balbezit | 50% |
| 12.4 | 🟨 Overtredingen | 9.3 |
AZ
11 gespeeld · 20 pts · #5
| Vorm | Resultaten | PPG |
|---|---|---|
| Totaal | WVGVV | 0.80 |
| Thuis | WWGWV | 2.00 |
| Uit | WWVGV | 1.40 |
| Totaal | Thuis | Uit | |
|---|---|---|---|
| Winst % | 55% | 60% | 50% |
| Gem. goals | 3 | 2.8 | 3.16 |
| Voor | 1.82 | 1.8 | 1.83 |
| Tegen | 1.18 | 1 | 1.33 |
| BTTS | 45% | 40% | 50% |
| De '0' | 27% | 40% | 17% |
| Niet gescoord | 27% | 20% | 33% |
| xG | 2.01 | 1.96 | 2.06 |
| xG tegen | 1.07 | 1.01 | 1.12 |
FC Groningen
11 gespeeld · 15 pts · #8
| Vorm | Resultaten | PPG |
|---|---|---|
| Totaal | WWVGV | 1.40 |
| Thuis | VGWVV | 0.80 |
| Uit | WVGWG | 1.60 |
| Totaal | Thuis | Uit | |
|---|---|---|---|
| Winst % | 36% | 33% | 40% |
| Gem. goals | 4.54 | 4.5 | 4.6 |
| Voor | 2.36 | 2.17 | 2.6 |
| Tegen | 2.18 | 2.33 | 2 |
| BTTS | 91% | 83% | 100% |
| De '0' | 9% | 17% | 0% |
| Niet gescoord | 0% | 0% | 0% |
| xG | 1.67 | 1.97 | 1.3 |
| xG tegen | 1.71 | 1.37 | 2.11 |
Voorspellingen voor AZ – FC Groningen
Deze tabel vergelijkt bookmaker-odds met een intern wiskundig model op basis van teamstatistieken, vorm, thuis/uit-prestaties, scorend vermogen en waar beschikbaar xG- en corners-data.
Fair odds zijn de odds die bij de modelkans passen, zonder bookmaker-marge.
EV% laat zien of de bookmaker-odds hoger of lager liggen dan die fair odds.
Positief EV% wijst op theoretische value; negatief EV% meestal niet.
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| AZ wint FT Resultaat | 54% | 1.86 | 1.43 | -22.96 | Nee |
| Gelijkspel FT Resultaat | 24% | 4.24 | 4.50 | +6.24 | Ja |
| FC Groningen wint FT Resultaat | 23% | 4.44 | 5.25 | +18.22 | Ja |
| Dubbele Kans 1X Double Chance | 77% | 1.29 | 1.15 | -10.90 | Nee |
| Dubbele Kans X2 Double Chance | 46% | 2.17 | 2.42 | +11.63 | Ja |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Over 0.5 Goals Over/Under | 95% | 1.05 | 1.00 | -4.93 | Nee |
| Over 1.5 Goals Over/Under | 84% | 1.19 | 1.09 | -8.17 | Nee |
| Over 2.5 Goals Over/Under | 63% | 1.60 | 1.38 | -13.56 | Nee |
| Over 3.5 Goals Over/Under | 40% | 2.47 | 1.94 | -21.57 | Nee |
| Over 4.5 Goals Over/Under | 22% | 4.45 | 3.27 | -26.49 | Nee |
| Under 0.5 Goals Over/Under | 5% | 20.28 | 11.60 | -42.81 | Nee |
| Under 1.5 Goals Over/Under | 16% | 6.35 | 6.20 | -2.35 | Nee |
| Under 2.5 Goals Over/Under | 37% | 2.68 | 2.94 | +9.84 | Ja |
| Under 3.5 Goals Over/Under | 60% | 1.68 | 1.74 | +3.65 | Ja |
| Under 4.5 Goals Over/Under | 78% | 1.29 | 1.33 | +3.10 | Ja |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| BTTS Ja Beide Teams Scoren | 62% | 1.60 | 1.50 | -6.53 | Nee |
| BTTS Nee Beide Teams Scoren | 38% | 2.65 | 2.45 | -7.67 | Nee |
| BTTS & Winst AZ Combinatie | 30% | 3.35 | 2.57 | -23.34 | Nee |
| BTTS & Winst FC Groningen Combinatie | 14% | 7.25 | 7.83 | +8.05 | Ja |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| Corners Over 7.5 | 78% | 1.28 | 1.15 | -10.30 | Nee |
| Corners Over 8.5 | 67% | 1.50 | – | – | Nee |
| Corners Over 9.5 | 54% | 1.85 | 1.67 | -9.49 | Nee |
| Corners Over 10.5 | 42% | 2.40 | – | – | Nee |
| Corners Over 11.5 | 30% | 3.30 | – | – | Nee |
| Corners Under 7.5 | 22% | 4.55 | 3.77 | -17.06 | Nee |
| Markt | Stats | Fair odds | Odds | EV% | Goede Bet? |
|---|---|---|---|---|---|
| AZ Clean Sheet Clean Sheet | 29% | 3.45 | – | – | Nee |
| FC Groningen Clean Sheet Clean Sheet | 14% | 7.33 | – | – | Nee |
| AZ scoort eerst Eerste Goal | 59% | 1.69 | 1.42 | -15.94 | Nee |
| FC Groningen scoort eerst Eerste Goal | 37% | 2.72 | 2.79 | +2.67 | Ja |
| AZ wint nil Win to Nil | 24% | 4.16 | 3.30 | -20.67 | Nee |
| FC Groningen wint nil Win to Nil | 9% | 11.47 | 12.00 | +4.63 | Ja |
AI voorspelling
Verwachte winnaar: AZ Alkmaar
Advies: Double chance : AZ Alkmaar or draw
De radarscores lopen van 1 tot 100. Hoe hoger de score, hoe sterker het team op dat onderdeel.
Elk onderdeel combineert meerdere statistieken uit het lopende seizoen. Recente wedstrijden tellen zwaarder mee dan oudere resultaten.
Vorm: gebaseerd op de resultaten van de laatste weken — winpercentage, punten per wedstrijd en de reeks van de afgelopen duels.
H2H (onderlinge duels): de meest recente onderlinge wedstrijd telt het zwaarst. Oudere duels tellen steeds minder mee, tot een maximum van 10 eerdere confrontaties.
Defensieve kracht: gebaseerd op tegendoelpunten en kansencijfers uit het seizoen, aangevuld met de meest recente wedstrijden.
Aanvallende kracht: gebaseerd op doelpunten, schoten en kansencreatie over het volledige seizoen.
Thuis-/uitkracht: puur op basis van de seizoensprestaties op eigen veld (thuis) of uitshuis.
Controle: weerspiegelt balbezit, pressing en de sterkte in de eerste helft over het seizoen.
45%
WINSTKANS
10%
0.80
VORM LAATSTE 5
1.40
2.00
H2H LAATSTE 5
0.80
2.00
THUIS-/UIT PPG
1.60
2.01
XG (THUIS/UIT)
1.67
1.17
XG TEGEN (THUIS/UIT)
1.48
6.3
SCHOTEN OP DOEL (THUIS/UIT)
5.9
40%
CLEAN SHEET % (THUIS/UIT)
9%
20%
OVER 2.5 % (THUIS/UIT)
80%
Over 2.5 & BTTS Voorspellingen
Over 0.5 ~ 4.5 seizoensdata| Match Goals | AZ | FC Groningen | Gemiddeld |
|---|---|---|---|
| Over 0.5 | 100% | 100% | 100% |
| Over 1.5 | 82% | 100% | 91% |
| Over 2.5 | 36% | 91% | 63.5% |
| Over 3.5 | 36% | 73% | 54.5% |
| Over 4.5 | 27% | 55% | 41% |
| BTTS | 45% | 91% | 68% |
| BTTS & Win | 29.8% | 13.8% | 21.8% |
| BTTS & Draw | 18% | 27% | 22.5% |
| BTTS & Over 2.5 | 51.6% | 51.6% | 51.6% |
| BTTS No & Over 2.5 | 0% | 9% | 9% |
Trends
- AZ pakte in de laatste 5 duels (thuis en uit) slechts 4 punten (0.8 ppg), BTTS viel maar 1 keer en AZ scoorde daarin 3 keer.
- AZ heeft het voorin lastig en bleef in 3 van de laatste 5 wedstrijden zonder goal; past de trainer vandaag zijn aanpak aan of brengt hij een extra spits?
- In slechts 1 van de laatste 5 wedstrijden van AZ scoorden beide ploegen en AZ won er 1 van die 5; dit seizoen viel BTTS in 5/11 duels.
- AZ moet aanvallend beter voor een resultaat: het scoorde niet in de laatste 2 wedstrijden, maakte in de laatste 5 duels 3 goals en staat dit seizoen op 1.82 goals per wedstrijd.
Trends
- FC Groningen pakte 7 punten uit de laatste 5 duels (gemiddeld 1,4 per wedstrijd), met BTTS in 4 daarvan en 14 goals in die reeks.
- FC Groningen is de laatste tijd sterk op verplaatsing en is al 3 uitduels op rij ongeslagen.
- FC Groningen scoorde in de laatste 5 uitwedstrijden telkens; kan AZ die reeks stoppen?
- In de laatste 11 wedstrijden van FC Groningen vielen er telkens 2 goals of meer, dus ook nu liggen meerdere treffers voor de hand.
- In 4 van de laatste 5 duels van FC Groningen scoorden beide teams, en dit seizoen gebeurde dat in 10 wedstrijden (91% van alle duels) met FC Groningen.
- FC Groningen lijkt ook vandaag te scoren: het team vond in de laatste 11 wedstrijden het net en maakte 14 goals in de laatste 5 duels.
Huidige vorm - Wie wint?
Vorm – Thuis
2
W
W
G
W
V
Vorm – Uit
1.6
W
V
G
W
G
AZ
AZ
0 - 2
FC Twente
AZ
1 - 0
Telstar
AZ
1 - 1
Willem II
AZ
5 - 2
Go Ahead Eagles
AZ
2 - 0
ADO Den Haag
FC Groningen
NEC
2 - 2
FC Groningen
Excelsior
1 - 5
FC Groningen
Go Ahead Eagles
1 - 1
FC Groningen
PSV
5 - 1
FC Groningen
ADO Den Haag
1 - 4
FC Groningen
Expected Goals (xG)
xG Voor
xG Tegen
xG vs Goals
Mexx Meerdink
xG 5.14
Goals 4
-1.14
Ro-Zangelo Daal
xG 5.00
Goals 5
+0.00
Weslley Pinto Batista
xG 2.23
Goals 1
-1.23
xG vs Goals
Thom van Bergen
xG 7.68
Goals 7
-0.68
Brynjolfur Darri Willumsson
xG 7.26
Goals 8
+0.74
David van der Werff
xG 2.68
Goals 2
-0.68
Gaat AZ scoren?
80%
gescoord thuis
Hoge kans
Er is een hoge kans dat AZ scoort.
9%
clean sheet uit
Gaat FC Groningen scoren?
40%
clean sheet thuis
Hoge kans
Er is een hoge kans dat FC Groningen scoort.
100%
gescoord uit
Goals gescoord
| Goals/wedstrijd | AZ | FC Groningen |
|---|---|---|
| Over 0.5 | 100% | 100% |
| Over 1.5 | 82% | 100% |
| Over 2.5 | 36% | 91% |
| Over 3.5 | 36% | 73% |
| Over 4.5 | 27% | 55% |
| Niet gescoord | 0% | 0% |
Statistieken gebaseerd op volledig seizoen
Tegengoals
| DP Tegen/W | AZ | FC Groningen |
|---|---|---|
| Over 0.5 | 73% | 91% |
| Over 1.5 | 45% | 55% |
| Over 2.5 | 12% | 36% |
| Over 3.5 | 3% | 18% |
| Over 4.5 | 1% | 7% |
| Clean Sheets | 27% | 9% |
Statistieken gebaseerd op volledig seizoen
Goals per 15 min
Goals per 15 min
Keeper
J. De Busser
0.73
Tg/Wedstrijd
8
Tegengoals
0
Clean Sheets
Keeper
E. Vaessen
2.18
Tg/Wedstrijd
24
Tegengoals
0
Clean Sheets
Hoekschoppen Over/Under
Seizoen percentages| Corners | AZ | FC Groningen | Gemiddeld |
|---|---|---|---|
| Over 6 | 100% | 100% | 100% |
| Over 7 | 80% | 80% | 80% |
| Over 8 | 80% | 80% | 80% |
| Over 9 | 60% | 40% | 50% |
| Over 10 | 60% | 40% | 50% |
| Over 11 | 60% | 40% | 50% |
| Over 12 | 40% | 40% | 40% |
| Over 13 | 20% | 0% | 10% |
| Over 14 | 20% | 0% | 10% |
Verwacht totaal: 7.55 + 4.36 = 11.9
Hoekschoppen analyse
AZ
| Overall | 7.55 |
| Thuis | 7.2 |
| Uit | 7.83 |
Verwacht totaal
11.9
hoekschoppen
FC Groningen
| Overall | 4.36 |
| Thuis | 5.67 |
| Uit | 2.8 |
Blessures & schorsingen AZ
Geen meldingen.
Blessures & schorsingen FC Groningen
Geen meldingen.
Topscorer – AZ
R. Daal
5
Doelpunten
0
Assists
1.5
Schoten/W
1.2
SoD/W
Topscorer – FC Groningen
B. Willumsson
8
Doelpunten
1
Assists
2.2
Schoten/W
1.5
SoD/W
Topscorers
Topscorers
Assists
Assists
Schoten per team
| Statistiek | AZ | FC Groningen | Gemiddelde |
|---|---|---|---|
| Schoten per wedstrijd | 17.18 | 14.91 | 16.05 |
| Schotconversie | 11% | 16% | 14% |
| Schoten op doel per wedstrijd | 6.27 | 5.91 | 6.09 |
| Schoten naast per wedstrijd | 10.91 | 9.00 | 9.96 |
| Schoten per goal | 9.45 | 6.31 | 7.88 |
| Meer dan 10,5 schoten | 91% | 73% | 82% |
| Meer dan 11,5 schoten | 91% | 73% | 82% |
| Meer dan 12,5 schoten | 73% | 73% | 73% |
| Meer dan 13,5 schoten | 64% | 73% | 69% |
| Meer dan 14,5 schoten | 64% | 64% | 64% |
| Meer dan 15,5 schoten | 55% | 64% | 60% |
| Schoten op doel 3,5+ | 91% | 73% | 82% |
| Schoten op doel 4,5+ | 73% | 55% | 64% |
| Schoten op doel 5,5+ | 45% | 36% | 41% |
| Schoten op doel 6,5+ | 45% | 36% | 41% |
Schoten per speler
AZ
| Speler | Sch/W | SoD/W | W |
|---|---|---|---|
| M. Meerdink | 2.7 | 1.3 | 11 |
| J. Hornkamp | 2 | 2 | 3 |
| Weslley Patati | 1.8 | 0.6 | 10 |
| R. Daal | 1.5 | 1.2 | 11 |
| D. Kwakman | 1.3 | 0.4 | 10 |
| V. Byskov | 1.2 | 0.3 | 6 |
| P. Koopmeiners | 1.1 | 0.5 | 11 |
| T. Parrott | 1 | — | 1 |
FC Groningen
| Speler | Sch/W | SoD/W | W |
|---|---|---|---|
| T. van Bergen | 3.6 | 1.8 | 11 |
| D. van der Werff | 2.2 | 0.7 | 10 |
| B. Willumsson | 2.2 | 1.5 | 11 |
| T. de Jonge | 1.7 | 0.5 | 11 |
| J. Ondrejka | 1.2 | 0.3 | 9 |
| J. Schreuders | 1.2 | 0.5 | 11 |
| H. Hateboer | 0.8 | 0.2 | 5 |
| R. Metu | 0.7 | — | 3 |
Schoten
Totaal schoten
17.2
14.9
AZ
FC Groningen
Schoten op doel
6.3
5.9
AZ
FC Groningen
Onderlinge resultaten AZ - FC Groningen
| Datum | Uitslag | BTTS | Goals | |
|---|---|---|---|---|
| 22/03/2026 | FC Groningen - AZ | 3-0 | ✗ | 3 |
| 10/08/2025 | AZ - FC Groningen | 4-1 | ✓ | 5 |
| 11/05/2025 | AZ - FC Groningen | 3-0 | ✗ | 3 |
| 18/12/2024 | AZ - FC Groningen | 3-1 | ✓ | 4 |
| 25/08/2024 | FC Groningen - AZ | 0-0 | ✗ | 0 |
| 11/03/2023 | AZ - FC Groningen | 1-0 | ✗ | 1 |
| 01/10/2022 | FC Groningen - AZ | 1-4 | ✓ | 5 |
| 21/12/2021 | AZ - FC Groningen | 1-0 | ✗ | 1 |
| 24/10/2021 | FC Groningen - AZ | 2-0 | ✗ | 2 |
| 13/05/2021 | FC Groningen - AZ | 0-0 | ✗ | 0 |
Competitiestand
| # | Team | P | W | D | L | GF | GA | GD | Pts |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Feyenoord | 11 | 7 | 4 | 0 | 33 | 12 | +21 | 25 |
| 2 | Ajax | 11 | 7 | 3 | 1 | 30 | 13 | +17 | 24 |
| 3 | PSV | 11 | 7 | 2 | 2 | 35 | 13 | +22 | 23 |
| 4 | FC Twente | 11 | 7 | 2 | 2 | 28 | 10 | +18 | 23 |
| 5 | AZ | 11 | 6 | 2 | 3 | 20 | 13 | +7 | 20 |
| 6 | Fortuna Sittard | 11 | 5 | 4 | 2 | 18 | 18 | 0 | 19 |
| 7 | sc Heerenveen | 11 | 5 | 3 | 3 | 19 | 13 | +6 | 18 |
| 8 | FC Groningen | 11 | 4 | 3 | 4 | 26 | 24 | +2 | 15 |
| 9 | SC Cambuur | 11 | 4 | 3 | 4 | 23 | 22 | +1 | 15 |
| 10 | Go Ahead Eagles | 11 | 3 | 5 | 3 | 23 | 27 | -4 | 14 |
| 11 | Sparta Rotterdam | 11 | 3 | 3 | 5 | 20 | 26 | -6 | 12 |
| 12 | FC Utrecht | 11 | 3 | 3 | 5 | 19 | 31 | -12 | 12 |
| 13 | NEC | 11 | 2 | 5 | 4 | 17 | 19 | -2 | 11 |
| 14 | PEC Zwolle | 11 | 3 | 2 | 6 | 12 | 23 | -11 | 11 |
| 15 | Excelsior | 11 | 3 | 2 | 6 | 16 | 28 | -12 | 11 |
| 16 | Telstar | 11 | 2 | 3 | 6 | 16 | 23 | -7 | 9 |
| 17 | ADO Den Haag | 11 | 1 | 3 | 7 | 13 | 24 | -11 | 6 |
| 18 | Willem II | 11 | 0 | 2 | 9 | 10 | 39 | -29 | 2 |