Verkochte seizoenkaarten 2026/2027: Ajax voorop met 42.000

Ajax heeft voor 2026/2027 de meeste seizoenkaarten verkocht: 42.000. Daarachter volgen Feyenoord met 33.000 en PSV met 27.400. Van de achttien Eredivisieclubs zijn er dertien uitverkocht. Hieronder per club het aantal, vergeleken met vorig seizoen, en daarna de Keuken Kampioen Divisie.

Karlo
Auteur: Karlo
Inhoud:

Seizoenkaarten Eredivisie 2026/2027

Het aantal verkochte seizoenkaarten per Eredivisieclub, naast het aantal van vorig seizoen. Promovendi Willem II, SC Cambuur en ADO Den Haag speelden in 2025/2026 nog in de Keuken Kampioen Divisie.

#Club2026/272025/26VerschilStatus
1Ajax42.000ca. 42.000–Uitverkocht
2Feyenoord33.00032.500+500Uitverkocht
3PSV27.400niet bekend–Uitverkocht
4FC Twente22.50022.5000Uitverkocht
5FC Utrecht15.75016.000-250Uitverkocht
6sc Heerenveen15.56715.292+275–
7FC Groningen14.141niet bekend–Uitverkocht
8AZ13.00013.0000–
9Willem II11.20010.700+500Uitverkocht
10SC Cambuur9.250ten minste 8.888–Uitverkocht
11PEC Zwolle9.2009.2000Uitverkocht
12ADO Den Haag8.800niet bekend–Uitverkocht
13NEC8.8008.813-13Uitverkocht
14Sparta8.500niet bekend––
15Go Ahead Eagles7.220niet bekend–Uitverkocht
16Fortuna Sittard6.000ca. 6.000––
17Telstar3.3611.700+1.661Uitverkocht
18Excelsiorniet bekendniet bekend––

Bron 2026/27: @NL_FansOnTour, voor sc Heerenveen de club zelf. Bron 2025/26: berichten van de clubs en regionale media. "Niet bekend" betekent dat de club geen aantal heeft gepubliceerd.

Wat opvalt in de Eredivisie

De promovendi verkopen meer dan ooit. ADO Den Haag verkocht in april binnen 48 uur ongeveer 8.000 seizoenkaarten, terwijl het oude clubrecord 5.500 was. Inmiddels staat de teller op 8.800. SC Cambuur zit met 9.250 op het maximum dat de club aanbiedt. Telstar, vorig jaar zelf promovendus, verdubbelde bijna van 1.700 naar 3.361.

De grote clubs zitten aan hun plafond. Bij Ajax, Feyenoord, FC Twente, AZ en PEC Zwolle verschilt het aantal nauwelijks van vorig jaar, omdat er geen plek meer is. De wachtlijsten zijn lang: PSV meldde er in mei meer dan 18.000, Feyenoord bijna 20.000, FC Twente ongeveer 9.000, NEC bijna 7.000 en FC Groningen ruim 6.000.

Niet overal uitverkocht. sc Heerenveen, AZ, Sparta en Fortuna Sittard zijn niet uitverkocht. Heerenveen heeft nog ruim 400 plaatsen tot zijn maximum van 16.000.

Seizoenkaarten Keuken Kampioen Divisie 2026/2027

De zestien KKD-clubs zonder de Jong-teams. Vier clubs hebben geen aantal bekendgemaakt.

#Club2026/27Status
1NAC Breda15.750Uitverkocht
2Vitesse12.755–
3Heracles Almelo7.268–
4De Graafschap6.500–
5Roda JC5.000–
6FC Volendam3.933–
7Almere City FC3.000–
8FC Den Bosch2.850–
9VVV-Venlo2.000–
10MVV Maastricht1.800–
11FC Eindhoven1.000–
12Helmond Sport715–
13FC Emmenniet bekend–
14FC Dordrechtniet bekend–
15RKC Waalwijkniet bekend–
16TOP Ossniet bekend–

Bron: @NL_FansOnTour, voor Heracles Almelo Tubantia en voor De Graafschap De Gelderlander.

De degradanten houden hun publiek. NAC Breda is ook in de KKD uitverkocht, met 15.750 seizoenkaarten, en Heracles Almelo verkocht er 7.268. Vitesse, dat zijn proflicentie in hoger beroep terugkreeg, zit op 12.755 en is daarmee de nummer twee van de KKD.

Hoe we de aantallen verzamelen

De aantallen voor 2026/27 komen van @NL_FansOnTour, dat per club de aantallen bijhoudt die de clubs zelf naar buiten brengen. De aantallen van vorig seizoen komen uit berichten van de clubs en regionale media. Clubs tellen niet allemaal hetzelfde: de een rekent sponsorkaarten en jeugdkaarten mee, de ander niet. Kleine verschillen tussen clubs zeggen daarom weinig. Komt er een nieuw aantal bij, dan werken we de tabel bij.

Hoeveel seizoenkaarten heeft elke club verkocht?

Ajax, met 42.000 seizoenkaarten voor 2026/2027. Daarna volgen Feyenoord (33.000) en PSV (27.400).

Ajax heeft 42.000 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

Feyenoord heeft 33.000 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

PSV heeft 27.400 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

FC Twente heeft 22.500 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

FC Utrecht heeft 15.750 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

sc Heerenveen heeft 15.567 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie.

FC Groningen heeft 14.141 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

AZ heeft 13.000 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie.

Willem II heeft 11.200 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

SC Cambuur heeft 9.250 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

PEC Zwolle heeft 9.200 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

ADO Den Haag heeft 8.800 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

NEC heeft 8.800 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

Sparta heeft 8.500 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie.

Go Ahead Eagles heeft 7.220 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

Fortuna Sittard heeft 6.000 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie.

Telstar heeft 3.361 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Eredivisie. De club is uitverkocht.

Excelsior heeft voor 2026/2027 geen aantal verkochte seizoenkaarten bekendgemaakt.

NAC Breda heeft 15.750 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie. De club is uitverkocht.

Vitesse heeft 12.755 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

Heracles Almelo heeft 7.268 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

De Graafschap heeft 6.500 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

Roda JC heeft 5.000 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

FC Volendam heeft 3.933 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

Almere City FC heeft 3.000 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

FC Den Bosch heeft 2.850 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

VVV-Venlo heeft 2.000 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

MVV Maastricht heeft 1.800 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

FC Eindhoven heeft 1.000 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

Helmond Sport heeft 715 seizoenkaarten verkocht voor 2026/2027, in de Keuken Kampioen Divisie.

FC Emmen heeft voor 2026/2027 geen aantal verkochte seizoenkaarten bekendgemaakt.

FC Dordrecht heeft voor 2026/2027 geen aantal verkochte seizoenkaarten bekendgemaakt.

RKC Waalwijk heeft voor 2026/2027 geen aantal verkochte seizoenkaarten bekendgemaakt.

TOP Oss heeft voor 2026/2027 geen aantal verkochte seizoenkaarten bekendgemaakt.