Begrotingen Eredivisie 2026/27: Ajax voorop met €160 miljoen

Jesse
Auteur: Jesse
Inhoud:

Ajax speelt het seizoen 2026/27 met een begroting van €160 miljoen, de hoogste van de Eredivisie. PSV (€150 miljoen) en Feyenoord (€140 miljoen) volgen. Samen begroten de achttien clubs €805 miljoen; meer dan de helft daarvan zit bij de top drie. Telstar heeft met €10 miljoen het kleinste budget.

Begrotingen per club

#ClubBegroting 2026/27Andere schatting
1Ajax€160 miljoen€170 miljoen
2PSV€150 miljoen€140 miljoen
3Feyenoord€140 miljoen€130 miljoen
4AZ€55 miljoen€48 miljoen
5FC Twente€50 miljoen€38 miljoen
6FC Utrecht€32 miljoen€31 miljoen
7NEC€27 miljoen€24 miljoen
7sc Heerenveen€27 miljoengelijk
9FC Groningen€26 miljoen€17 miljoen
10Willem II€21 miljoen€19 miljoen
11ADO Den Haag€19 miljoen€15 miljoen
11Sparta Rotterdam€19 miljoengelijk
13SC Cambuur€17 miljoengelijk
14Fortuna Sittard€14 miljoengelijk
14Go Ahead Eagles€14 miljoengelijk
16PEC Zwolle€12 miljoen€10 miljoen
16Excelsior€12 miljoen€10 miljoen
18Telstar€10 miljoen€8 miljoen

De clubs leveren hun begroting in bij de KNVB, maar die maakt de bedragen niet per club openbaar. De cijfers hierboven zijn daarom schattingen. Er gaan twee reeksen rond: de ene komt samen op €805 miljoen, de andere op ongeveer €750 miljoen. De tweede kolom laat zien waar die van elkaar afwijken.

De top drie

Ajax, PSV en Feyenoord begroten samen €450 miljoen. Ajax heeft er €160 miljoen voor staan; andere schattingen komen op €170 miljoen. Bij PSV en Feyenoord liggen de schattingen €10 miljoen uit elkaar, maar de volgorde is in beide reeksen gelijk.

Daarna wordt het gat groot. AZ heeft als nummer vier €55 miljoen, ruim een derde van wat Feyenoord kan uitgeven. FC Twente volgt met €50 miljoen; daar lopen de schattingen het verst uiteen, met €38 miljoen als laagste bedrag.

De middenmoot

FC Utrecht (€32 miljoen) staat zesde. Daarachter liggen NEC en sc Heerenveen gelijk op €27 miljoen, met FC Groningen vlak achter hen (€26 miljoen). Bij Groningen is het verschil tussen de schattingen naar verhouding het grootst: de andere reeks houdt het op €17 miljoen.

De promovendi

De drie clubs die afgelopen zomer uit de Keuken Kampioen Divisie promoveerden, hoeven niet onderaan te beginnen. Willem II heeft €21 miljoen, ADO Den Haag €19 miljoen en SC Cambuur €17 miljoen. Daarmee hebben ze alle drie meer te besteden dan Fortuna Sittard, Go Ahead Eagles, PEC Zwolle, Excelsior en Telstar. Hoe de begrotingen in de eerste divisie eruitzien, staat bij de begrotingen van de Keuken Kampioen Divisie 2026/27.

De kleinste begrotingen

Fortuna Sittard en Go Ahead Eagles hebben elk €14 miljoen, PEC Zwolle en Excelsior €12 miljoen. Telstar sluit de rij met €10 miljoen. Vorig seizoen had de club uit Velsen ongeveer €8,5 miljoen; na de handhaving liet technisch manager Peter Hofstede weten dat de begroting "substantieel" zou stijgen. Ajax heeft zestien keer zoveel te besteden.

Een groot deel van het geld komt uit de tv-rechten. Hoe die over de clubs worden verdeeld, staat bij de verdeling van de tv-gelden in de Eredivisie.

Wedden op de Eredivisie

Alle Nederlandse bookmakers bieden de Eredivisie aan, van de uitslag tot de topscorer van het seizoen. Voor nieuwe spelers hebben deze drie een welkomstaanbod:

TOTO welkomstbonus voor sport – Speel €10, krijg €50
Gratis weddenschappen Nieuwe spelers

TOTO welkomstbonus voor sport – Speel €10, krijg €50

Unibet – Wed €10 & krijg €50 Free Bets
Gratis weddenschappen Nieuwe spelers

Unibet – Wed €10 & krijg €50 Free Bets

JACKS.NL – €100 free bet
Gratis weddenschappen Nieuwe spelers

JACKS.NL – €100 free bet

Geen bonussen gevonden voor deze filters.

Veelgestelde vragen over de begrotingen in de Eredivisie

Ajax, met €160 miljoen voor het seizoen 2026/27. Andere schattingen komen op €170 miljoen. PSV (€150 miljoen) en Feyenoord (€140 miljoen) volgen.

Telstar, met €10 miljoen. Vorig seizoen was dat ongeveer €8,5 miljoen.

Ongeveer €805 miljoen volgens de ene reeks schattingen, ongeveer €750 miljoen volgens de andere. Meer dan de helft gaat naar Ajax, PSV en Feyenoord.

De clubs leveren hun begroting in bij de KNVB, maar die maakt de bedragen niet per club openbaar. Wat er rondgaat, zijn schattingen.